Primarne oznake

Upoznajte naš tim!

JEZIČNO-KOMUNIKACIJSKO PODRUČJE

Koordinator Jezično-komunikacijskog područja

Jelena Jurčić, doc. dr. sc. klasični filolog koji radi na Studiju latinskog jezika i rimske književnosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru od 2011. Bavi se latinitetom Bosne i Hercegovine i metodikom nastave latinskog jezika. Autorica je brojnih znanstvenih radova i jedne knjige. Priređivačica je mnogih prijevoda i voditeljica jednog europskog projekta. Koordinatorica je Jezično-komunikacijskog područja i voditeljica Radne skupine za stale jezike.

Voditelj Radne skupine za Hrvatski jezik

Lucija Mikulić, profesorica hrvatskoga jezika i književnosti. U obrazovanju od 2006., predavala u srednjoj i osnovnoj školi, a od 2011. stalni zaposlenik OŠ Ruđera Boškovića Grude. Trenutno na mjestu ravnateljice škole. Tijekom rada u školi - član nekoliko radnih skupina koje su radile na unaprjeđenju obrazovanja (Radna grupa za izradu ishoda učenja i standarda postignuća u okviru projekta; Razvoj kvalifikacijskog okvira za opće obrazovanje; Radna grupa za pripremu i provođenje eksternih ispita). Certificirani trener za primjenu ishoda u nastavi Hrvatskog jezika. Osposobljena za obrazovni rad s odraslima preko Javno važećeg programa Osnovne andragoške obuke. Voditeljica Radne skupine za izradu predmetnog kurikula za Hrvatski jezik.

Ružica Živković

Ana Kordić

Marija Marinčić

Dijana Mikulić

Ivana Rosić

Ivana Blažanović

Branka Bojčetić

Nives Panić

Jasna Ćorić

Lidija Jerković

Mara Kožul

Stjepan Kesten

Sanela Popović

Draženka Penavić

Voditelj Radne skupine za Njemački jezik

Angela Bernadić, profesorica hrvatskog jezika i književnosti i njemačkog jezika i književnosti u Prvoj osnovnoj školi u Širokom Brijegu. Aktivno sudjeluje u različitim stručnim izobrazbama koje organizira Goethe Institut. Vanjska je suradnica Zavoda za odgoj i obrazovanje i multiplikator Goethe Instituta. U okviru znanstvenog skupa s međunarodnom recenzijom SOEGV 2008. godine objavila je u zborniku radova stručni rad Germanismen in den modernen Sprachen im Raum von Bosnien und Herzegowina. Sa specijalističkim radom Probleme der kontrastiven Analyse von Phraseologie im Werk von Ivo Andrić „Der verdammte Hof“ sudjelovala je na znanstvenoj konferenciji s međunarodnom recenzijom na Univerzitetu Jena. U okviru projekta i istoimenog međunarodnog kongresa za profesore njemačkog jezika Deutsch von Anfang an održala je 2019. godine radionice Deutsch im Primarbereich i Erste Liebe DaF- im Kindergarten u školi ALKEV u Istanbulu. Na Učiteljskom fakultet u Zagrebu održala je radionicu: Märchenhafte Deutschstunde u okviru kongresa za profesore njemačkog jezika Deutsch von Anfang an. Od školske godine 2020./2021. voditeljica je Radne skupine za Njemački jezik u okviru projekta Kvalitetno obrazovanje kroz kurikulsku reformu.

Članovi:

Amila Kundić

Davor Mikulić

Vedrana Benković

Ivana Grgić

Mateja Knezović

Voditelj Radne skupine za Engleski jezik

Ivana Grbavac, dr. sc. sveučilišna je profesorica, opći lingvist. Radi na Sveučilištu u Mostaru od 2001. godine gdje predaje na Studiju engleskoga jezika i književnosti. Bavi se sociolingvističkim i kognitivno-lingvističkim istraživanjima. Obnašala je dužnost pročelnice Studija 5 godina. Bavi se razvojem nastavnih planova i programa. Radila je od godine 2009. za Ministarstvo prosvjete, kulture i športa HBŽ-a kao savjetnik za stručne ispite u osnovnim i srednjim školama. Predaje Sociolingvistiku, Semantiku, Konceptualnu metaforu, Fonetiku i fonologiju. Autorica je brojnih znanstvenih radova i jednog sveučilišnog udžbenika. Živi i radi u Mostaru. Voditeljica je Radne skupine za Engleski jezik.

Članovi:

Jelena Šimunović

Kata Markota

Sanda Kamberović

Josipa Šarac

Ivana Baćilo

Vesna Lukenda - Nikšić

Ljerka Naletilić

Sofija Udovičić

Voditelj Radne skupine za Latinski jezik

Jelena Jurčić

Članovi:

Sandra Ivanković

Vanda Herceg 

DRUŠTVENO-HUMANISTIČKO PODRUČJE

Koordinator Društveno-humanističkog područja

Marija Naletilić, dr. sc. Radila je kao profesorica povijesti u Gimnaziji fra Dominika Mandića u Širokome Brijegu, te u Ministarstvu obrazovanja, znanosti, kulture i sporta Županije Zapadnohercegovačke kao stručni savjetnik za srednje i visoko školstvo. U Agenciji za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje zapošljava se 2010. gdje radi i danas kao voditeljica Sektora za Zajedničku jezgru nastavnih planova i programa u predškolskom, osnovnom i srednjem općem obrazovanju. Poslijediplomski studij Historija Bosne i Hercegovine u XIX. i XX. stoljeću upisala je na Odsjeku za historiju Filozofskoga fakulteta u Sarajevu. Na istome je fakultetu prijavila izradu magistarskoga rada pod naslovom Značaj uzgoja i prerade duhana za društveni i ekonomski razvoj Hercegovine od 1878. do 1918. godine koji je uspješno obranila 2008. godine. Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Mostaru uspješno je obranila doktorsku disertaciju i stekla akademski stupanj doktor znanosti iz znanstvenog područja humanističkih znanosti, znanstvenog polja povijest, znanstvene grane bosanskohercegovačka, hrvatska i svjetska moderna i suvremena povijest. Nastavnikom mentorom za povijest u Županiji Zapadnohercegovačkoj imenovana je 2008. godine. Radila je recenzije udžbenika povijesti za osnovnu školu i gimnaziju. U travnju 2006. osvojila je prvu nagradu na natjecanju u organizaciji Međunarodne organizacije za migracije (IOM) na razini BiH za model sata Kako u sat povijesti uklopiti temu o trgovini ljudima? Sudionica je većeg broja stručnih i znanstvenih seminara održanih u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji, Makedoniji, Albaniji, Nizozemskoj, Njemačkoj, Danskoj, Finskoj, Velikoj Britaniji i Japanu. Autorica je znanstvenih i stručnih radova o povijesti BiH u XIX. i XX. stoljeću. Kao aktivna članica Udruženja profesora povijesti EUROCLIO HIP BIH održala je nekoliko radionica o inovativnim pristupima u nastavi povijesti. Bila je predsjedateljica Odbora za reformu nastave povijesti u BiH koji je definirao ishode učenja za povijest u osnovnome odgoju i obrazovanju, kao i standarde učeničkih postignuća; članica radne skupine za izradu Okvira kvalifikacija BiH, članica Interresorne komisije za izradu Akcijskoga plana Kvalifikacijskoga okvira BiH, članica radne skupine za osiguranje kvalitete Kvalifikacijskoga okvira za opće obrazovanje BiH, te voditeljica državnoga projekta Izrada Zajedničke jezgre nastavnih planova i programa definirane na ishodima učenja, izradba Smjernica za provedbu Zajedničke jezgre nastavnih planova i programa za kroskurikulsko i međupredmetno područje definirane na ishodima učenja, Smjernica za provedbu zajedničke jezgre definirane na ishodima učenja, Smjernica za inkluzivni odgoj i obrazovanje i Smjernica za provedbu ishoda učenja u inkluzivnom odgoju i obrazovanju u organizaciji Agencije za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje. Također je sudjelovala u izradi priručnika K obrazovanju koje pravi promjenu – Osnove za izradu predmetnih kurikula.

Članovi:

Damir Mikulić

Jelena Glavota

Dragan Ćosić

Žaklina Pirkl-Ivanković

Franjo Pandžić

Voditelj Radne skupine za Etiku, Filozofiju, Sociologiju, Logiku, Psihologiju i Politiku i gospodarstvo

Dražen Barbarić, dr. sc. Od veljače 2012. godine zaposlen kao asistent, a od 2023. godine u statusu izvanrednog profesora na studiju Politologije Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Mostaru. Višegodišnji je član uredničkoga odbora godišnjaka Filozofskog fakulteta Identiteti – Kulture – Jezici, te organizacijskoga odbora istoimene međunarodne znanstvene konferencije. Član je uredničkog odbora časopisa Sineza u izdanju Filozofskog
fakulteta Univerziteta u Banja Luci. Obavljao je funkciju tajnika znanstvenog časopisa Kultura komuniciranja, te organizatora konferencije mladih znanstvenika Znanost kao kultura neslaganja. Putem Erasmus+ programa sudjelovao je u izvođenju nastave na: Fakultetu političkih znanosti i međunarodnih odnosa Sveučilišta Matej Bel, Banská Bystrica (Slovačka), Fakultetu društvenih znanosti Sveučilišta Masaryk, Brno (Češka), te Fakultetu političkih znanosti i sociologije Sveučilišta Granada (Španjolska). U sklopu istoga programa na Filozofskom fakultetu u Mostaru mentorirao je kandidate sa Sveučilišta Masaryk (Češka) te Sveučilišta u Granadi (Španjolska). Sudionik je više istraživačko-edukacijskih projekata u Bosni i Hercegovini i inozemstvu od kojih vrijedi istaknuti: Projekt jačanja suradnje studenata društvenih znanosti u BiH u organizaciji zaklade Friedrich Ebert, Mladi znanstvenici u dijalogu u organizaciji zaklade Konrad Adenauer, Simulating the Present, Modeling the Future u organizaciji Centra za međunarodne i sigurnosne studije iz Banja Luke te Međunarodne organizacije za migracije. Nadalje, bio je koordinator za BiH međunarodnoga istraživačkog projekta Countering disinformation in the V4 and the Balkan region: Mapping needs, building capacity and generating civic activism pod vodstvom nevladine organizacije GLOBSEC iz Slovačke, te je sudionik međunarodnoga projekta Preparing Future Teachers in the Western Balkan: Educating for Democracy and Human Rights 2018-2021 u organizaciji Europskog Wargeland Centra (Norveška), Vijeća Europe i Ministarstva vanjskih poslova Kraljevine Norveške.

Članovi:

Monika Bošnjak

Mile Logara

Sanja Crnogorac Sitarski

Mario Damjanović

Ivanela Brković

PRIRODOSLOVNO PODRUČJE

Voditelj Radne skupine za Prirodu/Biologiju

Olgica Marušić, dr. sc.  Od 1996. do 2000. godine radi kao nastavnica biologije i kemije u Područnoj školi Vranić, potom od 2000. godine do danas, u Prvoj osnovnoj školi Široki Brijeg. Od 2013. godine radi i kao vanjski suradnik, viši asistent, na Fakultetu prirodoslovno-matematičkih i odgojnih
znanosti Sveučilišta u Mostaru. Doktorsku disertaciju pod naslovom „Interdisciplinarni pristup u realizaciji tema zaštite okoliša u obrazovnom sustavu osnovnih i srednjih škola u Zapadnohercegovačkoj županiji“ uspješno brani 21. prosinca 2017. godine. U studenom 2018. godine je izabrana u zvanje docenta te naredne godine preuzima kolegije Metodika nastave Biologije 1 i 2, s pripadajućim Praktikumima, kao vanjski suradnik. Od listopada 2018. godine angažirana je kao savjetnica biologije i kemije, vanjska suradnica Zavoda za odgoj i obrazovanje ŽZH i HBŽ. Aktivna je sudionica znanstvenih i stručnih skupova te je objavila više znanstvenih i stručnih radova.

Članovi:

Ana Kordić

Željka Soldo

Jelena Bobetić

Mario Vasilj

Svjetlana Stanić-Koštorman

Violeta Šimić

Antonija Jurčić

Marina Mihalj

Mladenka Markotić

Katarina Čamber

PRIRODA I DRUŠTVO I.

Ljiljana Pirić

Marija Jurčić

Andreja Pehar

Jelena Jović

 

Voditelj Radne skupine za Fiziku

Jadranko Batista, biofizičar s višegodišnjim radnim iskustvom u visokom obrazovanju. Objavio sveučilišni udžbenik i više udžbenika iz fizike za osnovne škole. Sudjelovao u izradi studijskih programa fizike na PMF-u, Sveučilišta u Mostaru, recenzirao kurikul za predmet fizika Zeničko-dobojskog kantona. Sudjelovao u više projekata reforme i unaprjeđenja obrazovanih sustava, te inkluzivnog obrazovanja. Održavao stručno-edukacijska predavanja. Trenutno u zvanju docenta i zaposlen na Sveučilišta u Mostaru, Fakultet prirodoslovno- matematičkih i odgojnih znanosti, Studij fizike. Doktorirao u području prirodnih znanosti, polje fizika, grana: Biofizika i medicinska fizika na PMF-u, Sveučilištu u Splitu 2018. godine. Bio voditelj Ureda za osiguranje i unaprjeđenje kvalitete Sveučilišta u Mostaru i FPMOZ-a. Sudjelovao u organizaciji više domaćih i međunarodnih stručnih i znanstvenih skupova, te objavio nekoliko međunarodnih znanstvenih radova. Bio voditelj grupe u više znanstvenih kampova.

Martina Hrkać

Marijana Lasić

Dragan Tomić

Irena Mihaljević

Niko Grganović

Robert Bošnjaković

Voditelj Radne skupine za Kemiju 

Stanislava Talić, profesorica je biokemije i stalno je uposlena na Fakultetu prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti Sveučilišta u Mostaru.
Diplomirala je 2000. godine i stekla zvanje profesorice kemije i biologije na Pedagoškom fakultetu Sveučilištu u Mostaru. Poslijediplomski studij završila je 2005. godine i stekla diplomu magistra znanosti (polje kemije, grana analitička kemija) na FKIT-u, Sveučilište u Zagrebu. Doktorski studij završila je 2010. i stekla zvanje doktora znanosti (polje kemije, grana biokemija i medicinska kemija) na KTF-u, Sveučilište u Splitu. Radno iskustvo: asistent (2000. – 2005.); viši asistent (2005. – 2010.); docent (2010. – 2015.); izvanredni profesor (2016. – 2022.); redoviti profesor (2023.- ). Od 2010. do 2015. godine obnašala je dužnost pročelnice studija Kemije. Nositeljica je kolegija iz biokemije na više fakulteta Sveučilišta u Mostaru (FPMOZ, APTF, FF i FZS). Članica je Vijeća doktorskog studija Ekologija, zaštita prirode i okoliša. Aktivno radi na domaćim i međunarodnim projektima vezanim za znanost i obrazovanje. Kroz različita članstva, projekte i stručni angažman sudjelovala je u razvoju laboratorijskih kapaciteta kao i u razvoju sveučilišnih i školskih programa. Područje njezina znanstveno-istraživačkog rada vezano je za biokemiju, prirodne spojeve, inhibitore kolinesteraza, prirodne antioksidanse, eterična ulja i kemiju okoliša. Kao glavni istraživač vodila je i koordinirala više znanstveno-istraživačkih projekata od 2010. do danas. Objavila je više znanstvenih radova u međunarodnim časopisima indeksiranim u bazama CC i WoS te izlagala na međunarodnim i domaćim znanstvenim skupovima. Znanstveni radovi i citiranost dostupni su na ResearchGate profilu. Autorica je sveučilišnih udžbenika: Karcinogeni u okolišu, Smilje, kemijski i okolišni aspekti i Priručnik za vježbe iz biokemije. Koautorica je udžbenika kemije za osnovnu školu: Kemija otkrivanjem, Kemija 8 i Kemija 9 (Školska naklada, Mostar). Mentorica je jednog doktorskog rada i više desetaka diplomskih i završnih radova te recenzentica sveučilišnih udžbenika i znanstvenih radova u međunarodnim časopisima. Stručno se usavršavala u okviru međunarodnih programa Tempus i Erasmus. Dobitnica je nagrade za znanstveni rad (FPMOZ, SUM, 2020). Članica je Hrvatskog kemijskog društva (RH) i Hrvatskog društva za znanost i umjetnost (BiH).

Članovi:

Danijela Sabljić

Tanja Čiča

Ilija Mikulić

Mate Boban

Anita Martinović-Bevanda

Dražana Hegediš

Voditelj Radne skupine za Geografiju 

Ivan Madžar, redoviti profesor na fakultetu Prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti, Sveučilišta u Mostaru. Svojim znanstvenim i nastavnim radom otvara mnoga vrata domaćih i stranih sveučilišta, znanstvenih i stručnih časopisa i aktiva. U primjeni znanstvenog i istraživačkog rada njegova uža struka je društvena geografija unutar koje u primjeni, posebice timskog rada u radu sa studentima, surađuje na raznim projektima sa znanstvenicima i institucijama različitih profila iz zemlje i svijeta. Među prvima samostalno istražuje domenu vjerskog turizma, a bavi se i demografskim kretanjima na prostoru Hercegovine. Bogatu znanstvenu i nastavničku djelatnost nadopunjuje pisanjem školskih udžbeničkih izdanja (Školska naklada, Mostar), ali i djelovanjem u mnogim domaćim i međunarodnim asocijacijama vezanim uz unaprjeđenje obrazovanja. Voditelje je Radne skupine za izradu predmetnog kurikula Geografije.

Članovi:

Ivica Jozić

Zdenka Čolak

Bruno Grebenar

Paulina Hrsto

MATEMATIČKO PODRUČJE

Voditelj Radne skupine za Matematiku

Ivana Međugorac Rakić, prof. matematike i informatike zaposlena je u Srednjoj građevinskoj školi Jurja Dalmatinca u Mostaru. Od 2006. godine angažirana je kao nastavnik matematike i informatike u više srednjih škola koje obrazuju učenike u programima različitih zanimanja gimnazijskog, tehničkog, ekonomskog i umjetničkog usmjerenja. Sudjelovala je pripremi i razvoju nastavnog plana i programa za zanimanje Web dizajner koji se izvodi od 2011. godine. Aktivno je sudjelovala u razvoju programskih rješenja za automatizirani ispis uvjerenja i svjedodžbi koja se već duži niz godina koriste u više osnovnih i srednjih škola u Hercegovačko-neretvanskoj županiji. Vanjski je suradnik / savjetnik za matematiku Zavoda za odgoj i obrazovanje Široki Brijeg. Voditeljica je radne skupine za predmet Matematika.

Članovi:

Mirka Vrgoč

Antonija Andabak

Ljiljana Džojić

Anela Vidačak

Ivana Bubalo

Snježana Teklić

Ružica Kraljević

Žana Sesar

Ana Jelić

Marija Cigić

Vesna Čolak

Svjetlana Križanović

Marijana Miličević

Katica Dominiković

TJELESNO I ZDRAVSTVENO PODRUČJE 

Koordinator Tjelesnog i zdravstvenog područja 

Ivan Zeljko, dr. sc., diplomirao na Studiju kineziologije na Fakultetu prirodoslovno matematičkih i odgojnih znanosti Sveučilišta u Mostaru s temom diplomskog rada “Korištenje i znanja o dopingu i prehrambenim suplementima u nogometu“. Aktivno se bavio nogometom u NK Široki Brijeg i GNK Dinamo Zagreb. Stalno zaposlen na Studiju kineziologije Fakulteta prirodoslovno matematičkih i odgojnih znanosti Sveučilišta u Mostaru. Od 2013. do 2022. obnašao funkciju predsjednika Sportskog saveza Grada Širokog Brijega, te je predsjednik i osnivač malonogometnog kluba MNK Hercegovina Široki Brijeg. Godine 2020. na Kineziološkom fakultetu u Splitu doktorira na temu „Reaktivna i nereaktivna agilnost u futsalu; razvoj i validacija specifičnih test procedura, analiza faktora utjecaja" te stječe titulu doktora znanosti iz kineziologije. Trenutno se nalazi u zvanju docenta, te je nositelj kolegija Sistematska kineziologija i Osnove kineziologija na Fakultetu prirodoslovno matematičkih i odgojnih znanosti Sveučilišta u Mostaru.

Voditelj Radne skupine za Tjelesnu i zdravstvenu kulturu

Mario Knezović, profesor tjelesne i zdravstvene kulture i ravnatelj Srednje strukovne škole Posušje. Kao nastavnik tjelesne i zdravstvene kulture radio od 2007. do 2014. Od 2012. do 2015. trener HŠK Posušje; od 2017. do 2020. trener HŠK Grude; od 2021. do 2022.  trener HŠK Runovići. Iskustvo u implementaciji i nadzoru sustava kvalitete odgoja i obrazovanja u školi, te iskustvo u planiranju i provedbi projekata.

Članovi:

Antonija Andabak

Dijana Galić

Marin Markota

Ivona Ivković

Igor Bošnjak

Andrea Galić

Zvonko Herceg

Tošo Maršić

Marko Šantić

UMJETNIČKO PODRUČJE 

Koordinator Umjetničkog područja 

Marko Salavarda, profesor glazbene kulture. Viši asistent na Fakultetu prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti Sveučilišta u Mostaru. Radi u Glazbenoj školi Široki Brijeg kao profesor teoretskih predmeta i zbora. Na FPMOZU-u Sveučilišta u Mostaru radi kao vanjski suradnik, u zvanju višeg asistenta na odsjecima za Razrednu nastavu, Predškolski odgoj i Glazbenu umjetnost. Voditelj je Radne skupine za izradu predmetnog kurikula Glazbene umjetnosti/kulture.

Voditelj Radne skupine za Glazbenu kulturu/umjetnost 

Iva Sušac, profesor glazbene kulture. Godine 2001. diplomirala je na Umjetničkoj akademiji u Splitu te stekla zvanje profesora glazbene kulture. Školske godine 2001./2002.radila je kao profesor solfeggia i voditelj zbora u Osnovnoj glazbenoj školi Grude i Gimnaziji A. B. Šimića u Grudama kao profesor glazbene umjetnosti. Od 2002. radi u Gimnaziji fra Dominika Mandića u Širokom Brijegu. Radila je recenzije udžbenika glazbene kulture za devetogodišnje obrazovanje namijenjen školama koje nastavu izvode po nastavnom planu i programu na hrvatskome jeziku te recenzije udžbenika devetogodišnjeg obrazovanja za FMON. Sudjelovala je u radnoj skupini za glazbenu kulturu/umjetnost na izradi Zajedničke jezgre definirane na ishodima učenja u BiH. 

Mladenka Marinović

Danijela Planinić

Magdalena Marić

Gordana Mišković

Marija Nedić

Ivana Pekas

Marina Bazina

Ivanka Vrhovac

Voditelj Radne skupine za Likovnu kulturu/umjetnost 

Mladen Ivešić, docent na Akademiji likovnih umjetnosti Sveučilišta u Mostaru. Diplomirao je slikarstvo 2004. godine na Akademiji likovnih umjetnosti u Širokom Brijegu Sveučilišta u Mostaru. Godine 2006. završio je poslijediplomski studij Ars sacra na istoimenoj Akademiji. Na Akademiji likovnih umjetnosti u Širokom Brijegu Sveučilišta u Mostaru od akademske 2012./2013. godine započinje izradu doktorske disertacije iz područja umjetnosti, polja likovnih
umjetnosti grana slikarstva, s temom „Komparativni suodnos crteža boje u slikarstvu“. Godine 2018. obranio je doktorsku disertaciju te stekao zvanje doktora umjetnosti. Od 2018. godine radi u zvanju docenta preddiplomskog i diplomskog studija na Akademiji likovnih umjetnosti Sveučilišta u Mostaru. Izlagao je na osamnaest samostalnih i preko dvjesto skupnih izložbi u zemlji i inozemstvu. Sudjelovao je na preko četrdeset simpozija-kolonija. Autor je preko osamdeset javnih djela u zemlji i inozemstvu. Napisao je više stručnih članaka i likovnih osvrta iz polja likovnih umjetnosti. 2020. godine je izdao dvije stručne knjige iz polja likovnih umjetnosti. „UMJETNIK I LIKOVNI JEZIK – analiza u nastavi“ i „CRTEŽ I BOJA – osnovna sredstva vizualne komunikacije“.

Članovi:

Marijana Pažin Ivešić

Marija Jurčić

Vesna Rakić

Mario Naletilić

Đurđica Jezerčić

Saša Šantić

Anela Vidačak

TEHNIKA I IT PODRUČJE 

Koordinator i voditelj IT područja

Emil Brajković, magistar matematike i informatike. Voditelj je IT službe na Fakultetu prirodoslovno matematičkih i odgojnih znanosti Sveučilišta u Mostaru. Radi kao asistent na kolegijima: Uvod u obradu prirodnog jezika, Web programiranje, Programiranje 1 i 2, Strukture podataka i algoritmi, Metodologija istraživanja u obrazovanju, Informacijski sustavi, Računalni praktikum i Poznavanje računala. Obavljao je dužnosti tajnik studija informatike i pročelnika studija informatike. Radio je na više međunarodnih znanstvenih projekata u IT sektoru.

Voditelj Radne skupine za Tehničku kulturu i Informatiku: Emil Brajković

Članovi:

Mate Ćuk

Dejvid Jurić

Jasminka Martinović

Igor Vidović

Snježana Damjanović

Pavao Sović

KROSKURIKULSKO PODRUČJE

Koordinator Kroskurikulskog područja 

Ana Kordić, profesorica razredne nastave. Od 2002. godine radi u obrazovanju – kao učiteljica razredne nastave u Osnovnoj školi Tina Ujevića Vitina i Osnovnoj školi Ruđera Boškovića Grude, jedno vrijeme kao ravnateljica Osnovne škole Ruđera Boškovića Grude. Trenutno je na radnom mjestu savjetnice ministrice obrazovanja, znanosti, kulture i športa Županije Zapadnohercegovačke. U svom dosadašnjem radu sudjelovala u brojnim obukama i projektima koji su za cilj imale unaprjeđenje odgojno-obrazovnog procesa (razvoj kurikula za STEM područje, primjena ishoda učenja u nastavi Hrvatskog jezika, izrada standarda učeničkih postignuća  za Hrvatski jezik, izrada i procjena kurikula za obrazovanje odraslih, izrada i implementacija kurikula društveno-humanističkog područja, primjena metoda aktivnog učenja, suradničko učenje, interaktivna nastava, inovativna nastava…). Kao koordinator sudjelovala u izradi kurikula  za četiri međupredmetne teme (Osobni i socijalni razvoj, Poduzetnost, Upotreba IKT-a i Građanski odgoj i obrazovanje). Sudjelovala u izradi predmetnih kurikula za nastavne predmete Hrvatski jezik, Priroda i društvo te Kultura življenja.

Članovi:

Jadranka Bošnjak

Ana Čerkez

Kristina Majić

Mario Brkić

Viktorija Bošnjak

Drago Zovko

Branimir Gagro 

MENADŽER PROJEKTA

Jadranka Bošnjak, profesorica razredne nastave, diplomirala je na Fakultetu prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti u Mostaru. U obrazovanju radi od 1991. godine (OŠ August Šenoa, Druga osnovna škola i Zavod za odgoj i obrazovanje). Trenutno na mjestu ravnateljice Zavoda za odgoj i obrazovanje. Tijekom rada u odgojno-obrazovnom sustavu, članica nekoliko radnih skupina koje su radile na unaprjeđenju obrazovanja: Radna skupina za izradu ishoda učenja i standarda postignuća u okviru projekta; Razvoj kvalifikacijskog okvira za opće obrazovanje; Radna skupina za pripremu i provođenje eksternih ispita, Radna skupina za implementiranje ZJNPP za predškolski odgoj definiranih na ishodima učenja, Radna skupina za razvoj ljudskih resursa, u organizaciji Education for Employment Bosnia and Herzegovina. Aktivno radi na domaćim i međunarodnim projektima vezanim uz obrazovanje. Certificirani trener za primjenu ishoda učenja u nastavi hrvatskoga jezika. Aktivni sudionik mnogobrojnih seminara, radionica i konferencija usmjerenih na unaprjeđenje odgojno-obrazovnog procesa. Menadžer projekta Kurikulske reforme i član Radne skupine za kroskurikulsko i međupredmetno područje.

VODITELJ STRUČNOG TIMA

Mario Mikulić, od 1996. radio kao profesor u Srednjoj strukovnoj školi u Ljubuškom. Od 2006. radi u Ministarstvu obrazovanja, znanosti, kulture i športa Županije Zapadnohercegovačke. Sudjelovao je u izradi Strategije razvoja ŽZH za razdoblje 2014. – 2020. i razdoblje 2021.– 2027., te izradi Strategije ruralnog razvoja ŽZH za razdoblje 2020. – 2030. Predsjedavajući Radne skupine Poglavlja 26 - Obrazovanje i kultura u
procesu pristupanja Bosne i Hercegovine Europskoj uniji.